Září 2009

Fórum sladké jako med

15. září 2009 v 19:27 | Míííšááá |  Různé

Navštivte a zaregistrujte se na fóru, které je věnováno jen a jen sladkostem. Přestože toto fórum už chvilku běží je tam potřeba Vás šikovných cukrařinek s vyučením i bez něj. Zaregistrujte se a mlsejte s námi. Třeba se toto fórum dostane na stejnou pozici jako je třeba cakes.cz, ale jen s Vaší pomocí. A řekněte sami, nehodilo by se další fórum na téma dorty a jiné sladké pochoutky? Proto se zaregistrujte a vkládejte své recepty, které pomůžou někomu jinému a na oplátku si tam určitě vyberete i Vy něco dobrého co se Vám hodí. A co takle pochlubit se svým krásným dortíkem, který právě čeká u Vás v lednici až ho nikdo zbaští.


Čokokávové řezy

11. září 2009 v 22:43 | Míííšááá |  Bábovky, řezy, koláče, buchty a jiné
Tento dortový korpus ze šesti vajec, tento krém si připravíme 2x- jednou z čokoládového pudinku a jednou z vanilkového pudinku, ten krém z van. pudinku ochutíme kávou ( 2- 3 lžíce kávy zalíjeme trochou horké vody, né moc, jen, aby nám vznikla hustá kašička, kterou vmícháme do krému ), kakao

Připravéme si těsto na korpus podle receptu. Těsto vlijeme na pečícím papírem vyložený plech a pečeme při 200°C, 10 min. Mezitím si připravíme krémy podle receptu. Vychladlý korpus rozkrojíme na 3 strejné pásy, které promažeme libovolně krémem a skládáme je na sebe. Celé řezy jednou obmažeme krémem. Vrch a kratší strany posypeme kakaem. Celé řezy dozdobíme zbytkem krému.