Říjen 2010

Italský salát - Caprese

27. října 2010 v 16:51 | Míííšááá |  Saláty
Italský salát
6 rajčat, 1 větší kousek mozzarely, pár lístků bazalky, kvalitní olivový olej, citrónovou šťávu, sůl, pepř

Rajčata nakrájíme na kolečka, neměli by být ani tenké, ani silné a vyskládáme je na talíř. Mozzarelu potrháme na kousky a klademe je na rajčata. Nakonec salát dohotovíme lístky bazalky, které potrháme, nekrájíme ! Jednotlivé vrstvy salátu prokapáváme zálivkou z olivového oleje, citr. šťávy, soli a pepře. Podáváme s pečivem.

Kdo s koho

16. října 2010 v 22:48 | Míííšááá, zdroj obrázku: www.revue.idnes.cz, hlášek Z.P.: www.iprima.cz |  Různé
    Ať se člověk koukne, kam se koukne ve světě naší gastronomie narazí na jméno Emanuel Ridi nebo Zdeněk Pohlreich. Dokonce, když do vyhledávače zadáváte jméno Zdeněk, aby jste se koukli, jak se píše to jeho zatracené příjmení, tak Vám to okamžitě nabízí tohohle kuchtíka k vyhledání. I v denním tisku se oba dva ocitají, ať už se svými recepty nebo pod palbou novinářů.
  
    Emanuel Ridi k nám pronikl skrze jeho televizní pořad, který všichni fanoušci dobrého jídla známe. Už vydal i kuchařskou knihu . Nahlédla jsem do ni v knihkupectví a moc se mi líbila. Je tvořena v moderním a svěžím stylu.
  
    Zdeněk Pohlreich se k nám překvapivě dostal také skrze televizní obrazovku. Jak tak počítám, tak  pan Pohlreich má na tričku již 3 kulinářské pořady. Každý si ho určitě vybaví ve spojitosti s jeho vtipnými komentáři. V knihkupectví jsem již viděla dvě jeho knihy a desky na recepty. V těch deskách dokonce najdete magnet v podobě Z.P. s přilepeným bločíkem, aby Vám mohl kecat do nákupu a do vaření, když si ho plácnete na ledničku.

Těmto podle mě velice dobrým kuchařům já osobně fandím, jelikož se krásně prosadili a zdá se, že jsou fakt dobří. Jak to máte Vy? Upřednostňujete jednoho z nich, nebo jste stejní fandové obou dvou jako já? 
ER & ZP
Pro pobavení nějaká ta hláška Z.P.: